Return to site

In vragenrubriek ‘Langs de boundary’ nr. 15, Shreyas Potdar, aan ’t woord

broken image

[door Rick Thorburn] De interviewrubriek 'Langs de boundary' gaat verder met jeugd speler Shreyas Potdar. Shreyas is 14 jaar en bijna 10 jaar lid van onze vereniging. Op de foto rechts met veel prijzen staat hij met niemand minder dan Dutch International Michael Rippon en Ryan Maron. Ryan heeft nog steeds zijn “Cricket School of Excellence” in Kaapstad en was de laatste maanden fielding coach voor Afghanistan tijdens hun tour naar de West Indies in juni en voor een 50 over wedstrijd begin juli op Lords tegen MCC. Ryan is net aangesteld als fielding coach voor de West Indies tijdens hun tour naar Engeland in augustus/september.

In ‘Langs de boundary’ stel ik schriftelijk vragen aan meer of minder bekende ACC’ers. Kriskras door de vereniging heen, dus aan (nieuwe) bestuursleden, aanvoerders, spelers en 50 Not Out-leden, tot wellicht ook (ouders van) kinderen, actieve vrijwilligers en sponsors, enz.

De vragen aan Shreyas:

1. Stel je eens voor? Vertel eens iets over jezelf en wat doe je zoal? “Ik ben Shreyas Potdar geboren op 18 oktober 2002. Wij wonen op de Oostrakkerkstraat in Amsterdam. Ik ben een hartstochtelijk cricket speler en ook een grote cricket fan”.

2. Welke dingen vindt men bij jou thuis belangrijk? “In mijn huis voelen mannen (vader) dat onderwijs erg belangrijk is omdat het nodig is als je ouder wordt. Ook sport (cricket) is ook iets belangrijk voor mannen in mijn huis”.

3. Waar kan je ’s nachts voor uit je bed worden gehaald? “Om naar het cricket veld om te trainen of een wedstrijd spelen”.

4. Wanneer ben je gaan cricketen bij ACC? Hoe lang heb je cricket gespeeld? Hoe lang ben je lid van de vereniging? “Ik begon met cricket bij ACC te spelen toen ik 4 jaar oud was en nu ben ik 14 jaar. Ik ben al bijna 10 jaar lid van deze vereniging. In 2007 heb ik deze medaille van Hans Dukker ontvangen omdat ik de jongste ACC lid was. Mij vader Nitin speelt cricket bij Qui Vive en sinds vorig jaar is voorzitter van deze Amsterdamse vereniging”.

5. Ben je batsman, bowler of allrounder? “Ik ben een allrounder, rechtshandig batsmen en een leg-spinner”.

6. Hoe vaak (hoeveel uur) train je per week? “Ik train 1 uur en 30 minuten, 3 keer per week en natuurlijk veel wedstrijden spelen”.

7. Met welke Dutch Lions elftalen heb je gespeeld en ga je binnenkort op cricket tour? “Ik ben met de U12 en U13 Dutch Lions mee op tour geweest. Dit jaar ga ik met de U15 Dutch Lions naar Husum in Noord-Duitsland van 17 tot 21 juli om tegen Denemarken te spelen. De week daarna hebben we de Euro Challenge in Nederland”.

8. Wat zijn je sterke eigenschappen, waar ben je goed in en waar kan je nog aan werken? “Ik ben een goede batsmen met een goede techniek en ook een goede bowler. Ik wil graag aan mijn algemene fitness werken”.

9. Wat is je beste prestatie tot nu toe? “Mijn beste batting prestatie was voor ACC U16 80 not out zijn tegen VCC U16. In de zomer van 2017 heb ik mijn debuut voor ACC 1 gemaakt tegen Punjab.''

10. Wat is belangrijk in jouw sport en heb je iets leuks meegemaakt met je sport? “Het is belangrijk om van de sport te genieten”.

11. Wat is je huidige studie en waar zit je op school? “Ik studeer in MYP 4 bij de Amsterdam International Community School”.

12. Wat zijn je toekomstige ambities, maatschappelijk en sport? “Ik wil proberen om Nederland te representeren in Cricket”.

13. Heb je andere hobby’s of sporten? “Als hobby speel ik Badminton, deze sport is ook goed voor hand en oog combinatie”.

14. Wat is nog een grote droom van jou? Wat zou je privé nog graag willen bereiken of doen? “Ik wil en aeronautisch ingenieur of professioneel cricketer worden”.

 

Het laatste woord van ACC hoofd coach Ahmad Zulfiqar

“Mooie batting techniek en speelt altijd goed met een recht bat. Shreyas heeft een goede mindset en werkt altijd hard op de trainingen.

Shreyas bowlt (right arm leg spin) moet veel blijven werken aan zijn bowlen tijdens de trainingen. Met leg spin is het namelijk moeilijk om elke bal goed te kunnen bowlen. Daarom moet je veel bowlen tijdens trainingen om beter te worden.

Fielding blijft altijd nummer 1 met cricket. Wil je in het eerste team komen moet je goed kunnen fielden. Ook daar zal iedereen hard voor moeten werken. Hier wordt elke jeugd training al hard op gewerkt door onze jeugd coaches”.

broken image

Bijschrift: Hier op de foto met Zakir en Zulfi van wie ik mijn ACC petje heb gekregen.

Eerder in deze serie kwamen aan het woord: 1. Wim Pielage, 2. Saqib Zulfiqar, 3. Stephan Hannema, 4. Harry de Breet, 5. Ton Balk, 6. Arthur van Leeuwen, 7. Max de Bruin Jr, 8. John van Vliet, 9. Hans Dukker, 10. Jan Balk, 11. Duco Ohm, 12. Rein Akkerman Jr, 13. Marleen Balk en 14. Shirase Rasool.