Return to site

'Langs de boundary' nieuwe vragenrubriek van Rick Thorburn - nr. 1 Wim Pielage

broken image

[door Rick Thorburn] Een nieuwe interviewrubriek start vandaag. Met de nieuwe voorzitter, Wim Pielage. Onze website bevat vooral verslagen van recente gebeurtenissen, en zo hoort het ook bij een sportvereniging. Echter, het viel mij vorig jaar op dat, nadat het cricket seizoen was afgelopen, het aantal berichten op onze site dramatisch daalde. De aantrekkingskracht van de site vermindert daardoor, met als mogelijk gevolg dat lezers afhaken. Tijd voor nieuwe rubrieken dus. 'How's That Mate' was de eerste, die hopelijk vervolg krijgt. Wie o wie?

Ik heb tijdens de wintermaanden met vrienden/clubleden over manieren om de site nog aantrekkelijker te maken nagedacht en wij willen proberen om het aanbod op deze site wat uit te breiden, met een nieuwe rubriek/categorie “Langs de boundary”.

Onze vereniging heeft zoveel unieke en bijzondere leden die ik wel beter zou willen kennen. Ik wil daartoe minimaal wekelijks (afhankelijk van mijn beschikbare tijd), een schriftelijk interview maken met een meer of minder bekende ACC-er. Ik ga hem/haar een aantal vragen stellen en zal daarvan een leuk Q&A-verslag proberen te maken.

Ik ken veel mensen in alle geledingen van onze vereniging, ik zal daarom proberen om de geïnterviewde kris kras door de vereniging te vinden, dus bestuursleden, aanvoerders, spelers, 50 not out-leden en (ouders van) kinderen, enz.

Het allereerste interview in deze rubriek 'Langs de boundary' heb ik gehouden met onze nieuwe voorzitter Wim Pielage.

1. Stel je eens voor? ''Ik ben 55 jaar, al jaren lid van ACC en nu nog actief in de veteranen. Naast cricket voetbal ik nog en sla ik ook ballen weg tijdens tennis en golf.''

2. Verliefd, verloofd, getrouwd? Heb je kinderen? ''Getrouwd met Iris en heb 3 kinderen waarvan er nog één op de middelbare school zit en thuis woont.''

3. Waar kan je ’s nachts voor uit je bed worden gehaald? ''Laat mij maar lekker slapen en maak me dan gewoon s’ ochtends wakker. Lijkt me veel beter.''

4. Wat is je beroep of waar houd je je hoofdzakelijk mee bezig? ''Ben werkzaam geweest in de chemische- en verf industrie in diverse management functies nadat ik mijn studie chemie in 1987 had afgerond. Mijn toekomstige ambitie is weer een mooie professionele uitdaging vinden en daar nog een flink aantal jaren met veel plezier aan de slag.''

5. Wanneer ben je gaan cricketen bij ACC? Hoe lang cricket je al? Hoe lang ben je lid van de vereniging? ''Ben lid geworden in 1973 toen ik 11 jaar was via een aantal scholen wervingsactie. Heb tussen 1993 en 2013 een cricket pauze gehad maar ben door het aandringen van enkele actieve veteranen en het feit dat Beau ging cricketen weer met veel plezier actief met deze mooie sport bezig.''

6. Je ben aanvoerder van ACC Veteranen wat zijn je verwachtingen voor het nieuwe seizoen? ''Het zal ongetwijfeld weer een gezellig seizoen worden waarbij we er alles aan zullen doen om de kampioensbeker weer naar ACC te halen. Maar of dit gaat lukken?''''

7. Welke mooie herinneringen heb je aan je actieve cricket periode? ''Ooit een hattrick gebowled, drie keer clean bowled.''

8. Je hebt vast heel veel wedstrijden gespeeld en gezien: wat is de beste cricketwedstrijd die je ooit hebt gespeeld of gezien? ''De T20 wedstrijd in 2014 van Nederland tegen Ierland waarbij zij alle records hebben verbroken. 193 v 4 in 13.5 overs. Heb deze wedstrijd gelukkig online meegemaakt op mijn laptop (daarna wel weer alle rommel moeten verwijderen).''

9. Je ben de ACC voorzitter. Heb je speciale plannen voor de komende seizoen? Hoe staat de club er voor in jouw ogen? ''ACC bevindt zich in een uitdagende periode waarin op basis van een prachtige historie en mooie tradities, een robuust fundament voor een gezonde toekomst moet worden gecreëerd. De mix tussen prestatie- en sociaal cricket, de combinatie van heden en verleden en de juiste balans tussen jong en oud, zijn daarbij essentieel. Daarom ben ik zo blij met de gezonde jeugd afdeling en de in alle opzichten diverse samenstelling van ons ledenbestand.''

10. Wat is je prioriteit de komende periode? ''Verder bouwen op bovenstaande fundamenten die de afgelopen jaren zijn gelegd voor een gezonde toekomst voor ACC. Zodat we een financieel gezonde en voor iedereen gastvrije en stabiele club worden en blijven.''

11. Wat is je belangrijkste doelstelling op korte termijn? ''Rond het nieuwe bestuur meer vrijwilligerskader in de club mobiliseren zodat de diverse taken beter kunnen worden verdeeld. Daarnaast zullen we ook veel aandacht besteden aan duidelijke communicatie. Zodat iedereen goed op de hoogte is over wat er speelt in de club en welke afspraken we met elkaar hebben gemaakt.''

12. Wat is je belangrijkste doelstelling op langere termijn? ''Er voor zorgen dat we met z’n allen op de ingeslagen weg verder gaan en indien nodig iets bijsturen om onze toekomst doelstellingen te behalen.''

13. Welke persoonlijke talenten kun je daar in kwijt? ''Ik denk dat ik hier mijn ervaring in organisatie en leiderschap heel goed kan benutten. Bovendien begrijp ik zowel de eisen van de prestatie sport als de kenmerken van de recreatieve sport door en door.''

14. Wat zijn je sportinteresses, los van cricket? ''Voetbal, tennis en golf.''

15. Heb je nog een grote wens, buiten het cricket om? ''Dat mijn kinderen hun opleidingen succesvol afronden en een mooie toekomst tegemoet gaan.''